Święto Rodziny - "Wehikułem czasu w Średniowiecze"

Aktualności » Święto Rodziny - "Wehikułem czasu w Średniowiecze"

31 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej odbył się Piknik Rodzinny pod tytułem "Wehikułem czasu w Średniowiecze. Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisała. Była to impreza o wyjątkowym charakterze, jakiej nigdy dotąd w naszej szkole nie było, ponieważ przenosła uczestników w dawne czasy. Stroje średniowieczne, w które również byli ubrani uczestnicy imprezy, nadawały uroczystości odpowiedni klimat. Występy zaczęli artyści z naszej szkoły, którzy przedstawili inscenizacje przybliżające okres tejże epoki.Następnie uczniowie zaprezentowali taniec średniowieczny, którego nauczyli wszystkich uczestników pikniku. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i turnieje prezentowane przez Bractwo św. Michała Archanioła z Bolesławca.
Publiczności szczególnie podobała się walka prawdziwych rycerzy, również dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa przygotowana w holu naszej szkoły. Nie zabrakło także jadła przygotowanego przez rodziców. Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich do uczestnictwa we wspólnych grach i zabawach, co pozwoliło uzyskanie specjalnego, imiennego Certyfikatu Rycerskiego. Zabawa była przednia...smiley