Wycieczka do Huty szkła kryształowego Julia w Piechowicach

Dnia 26 kwietnia, w ramach koła przyrodniczego, na które uczęszczają uczniowie klas IV i V, odbyła się wycieczka do Piechowic.  Zwiedziliśmy hutę szkła, mogliśmy obserwować pracę hutników, dowiedzieliśmy się jak powstają wyroby szklane, a na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach grawerowania w szkle. Mogliśmy wykonać grawer na szklance, którą zabraliśmy na pamiątkę do domu. Zajęcia były bardzo ciekawe i kształcące. Okazuje się, że grawerowanie nie jest wcale trudne.

Po warsztatach udaliśmy się na spacer po Szklarskiej Porębie, gdzie miło spędziliśmy czas podziwiając piękno górskiego krajobrazu. Mimo śniegu zalegającego w górach było ciepło i słonecznie. Ten miło spędzony dzień, na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy pani Marzenie Lehmann za zorganizowanie wycieczki.