Uczniowie klas IV - VIII SP w Czernej uczestniczyli w warsztatach organizowanych w muzeach w Bolesławcu.

Muzeum ceramiki przygotowało warsztaty ceramiczne. Bolesławiec - miasto ceramiki - więc nasi uczniowie mogli własnymi dłońmi wyrobić kawałek gliny, a wszystko w kontekście całego procesu wytwarzania ceramiki. Oczywiście najpierw czysta teoria: film edukacyjny przygotowany przez muzeum, a potem uczniowie zostali podzieleni na grupy robocze, których zadaniem było odtworzyć od podstaw cały proces technologiczny. Efektem miało być wytworzenie pięknej ceramiki. Trzeba dodać, że młodsi uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją twórczą wczuwając się w role inżynierów, archeologów czy projektantów...

Wycieczka była dopełnieniem podstawy programowej w zakresie historii i  wychowania patriotycznego, zajęć wychowawczych oraz edukacji zawodowej. Zachowanie młodzieży podkreśliło fakt, że nasi uczniowie kochają wspólne wyjazdy i dostosują się do stawianych wymagań tak w autokarze jak i w muzeum czy podczas zwykłego spaceru po bolesławieckich zakątkach. Trzeba dodać, że dopełnieniem był spacer po rynku - weszliśmy od dawnej ulicy Mikołajskiej przez Bramę Piastowską - oglądając znajdujące się tam pieczęcie miasta. Podziwialiśmy herb na ratuszu i sam ratusz. Na koniec dawne Zoo, czyli obecnie park z łabędziami i mury miejskie oraz planty.

Młodzieży dziękuje za wzorowe zachowanie podczas wycieczki, radzie rodziców za opłacenie przejazdu  a wychowawcom za pełnienie opieki i pomoc w przygotowaniach wyjazdu.

Małgorzata Szymańska - organizator i inicjator wycieczki.