Dzień Samorządności :)

Dnia 21.03.2022 r.  w naszej szkole odbyły się obchody "Dnia Samorządności". Plan dnia, ustalony prze członków Rady Samorządu Uczniowskiego w porozumieniu z całą społecznością szkolną zawierał wiele atrakcji.  Na pierwszych trzech lekcjach uczniowie mieli możliwość poznania sztuki prowadzenia lekcji. Nauczyciele z pozycji ucznia aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Klasy młodsze uczestniczyły w rozgrywkach sportowych i zabawach tanecznych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

Dnia 21.03.2022 r.  w naszej szkole odbyły się obchody "Dnia Samorządności". Plan dnia, ustalony prze członków Rady Samorządu Uczniowskiego w porozumieniu z całą społecznością szkolną zawierał wiele atrakcji.  Na pierwszych trzech lekcjach uczniowie mieli możliwość poznania sztuki prowadzenia lekcji. Nauczyciele z pozycji ucznia aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Klasy młodsze uczestniczyły w rozgrywkach sportowych i zabawach tanecznych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

21 marca obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień skarpetek nie do pary, które symbolizują niedopasowane chromosomy. Zespół Downa posiadają osoby obdarzone dodatkowym chromosomem. Nasi uczniowie również włączyli się w integrację zakładając dwie róże, kolorowe skarpetki.

Był to również Dzień bez plecaka. Uczniowie zamienili tradycyjne tornistry na różne sprzęty, których świadczą o kreatywności i ogromnym poczuciu humoru.